Modus | Home page

Czech Marine Cluster - úspěchy našich členů, u kterých jsme měli tu čest být

Novinka

Czech Marine Cluster je organizace, která si klade za cíl akceleraci konkurenceschopného českého lodního průmyslu ve světě.


Jsme si vědomi neomezeného potenciálu českých firmem, který můžeme díky kooperaci jen násobit. Jsme spojujícím uzlem lodního průmyslu napříč světem. Zprostředkováváme relevantní informace, napomáháme networkingu mezi členy, partnery i trhem. V roce 2022 je Czech Marine Cluster nepostradatelným partnerem pro všechny naše členy. Propojováním firem z lodního průmyslu přináší ekonomické a růstové benefity - našim členům šetříme čas a náklady. www.czech-marine-cluster.com
Abychom dokázali, že u nás má rozvoj tohoto sektoru smysl, přikládáme fenomenální úspěchy některých z našich členů.

4/2022 Úspěšné ukončení vývoje inovativního Catamaranu IC 36

Mohli jsme být součástí velkého finále a představení unikátního konceptu katamaránu od našeho člena, Independent Catamaran. České firmy jsou rovnocennými hráči pro evropské i světové trhy. Doufáme, že díky podpoře klastru se o naší zemi začne brzy mluvit i souvislostech s lodním průmyslem. Více se o Catamaruanu IC 36 můžete dočíst v 5. vydání časopisu Yacht. www.yacht.cz/clanky/lode/detail-lode/independent-catamaran-ic36/

Vítězové regaty La Ruta de la Sal 2022 na Ibize s jejich IC36 https://larutadelasal.com/ La Ruta de la Sal každoročně mobilizuje více než 2 000 námořníků, kdy pestrá flotila lodí křižuje Středozemní moře, aby si připomněla plavby z minulého století při hledání bílého zlata: počasí komplikovaná ročním obdobím. To mu dodává kouzlo dobrodružství a podnět k tomu, že už samotný fakt, že se kvalifikoval, je vítězstvím. Naši členové se nejen kvalifikovali, ale hlavně celý závod vyhráli!

 

5/22 Loděnice Barkmet s. r. o.
Jedny z největších loděnic u nás. Firma má opravdu velké pole působnosti. Vyrábí, dodává a montuje různé typy zakázkových ocelových konstrukcí pro námořní a stavební průmysl, včet-ně mostních konstrukcí, stavebních konstrukcí, montážních plošin, průmyslových ventilačních systémů a mnoha dalších.

Letos v květnu dokončila společnost téměř 100m tanker. Ten byl spuštěn na Labe 10.5.2022 a Czech Marine Cluster byl u toho. Mimo to, že to byla opravdu poutavá podívaná, jsme se tam potkali i s dalšími členy (Marine.cz), kteří na tak výjimečné akci také nemohli chybět. I to je důkaz, že klastr plní svou funkci. Známe se, sdílíme akce a vytváříme přirozený prostor pro networking.

Potenciál pro rozvoj odvětví je velký a společně ho můžeme jen maximalizovat.

 

Mezi další úspěchy našich členů můžeme zařadit zahájení spolupráce mezi některými z nich. Například:

COMPRO – FLOWTECH

Obě firmy od sebe sídlí asi kilometr vzdušnou čarou a přesto o sobě nevěděli, dokud jsme je nespojili. Následně proběhlo krátké představení členů navzájem a spolupráce byla na světě. Firmy mezi sebou navázaly obchodní spolupráci v oblastech zakázkového přesného strojírenství. Je skvělé vidět, jak klastr funguje v praxi na konkrétních zakázkách.

 

MGM COMPRO – Loděnice Barkmet

Firma MGM COPRO, matador ve výrobě elektromotorů, regulátorů otáček a bateriových systémů přichází na trh s řadou elektrických motorů pro lodě. I zde bylo třeba najít správného partnera. Spolupráce byla úspěšně navázána. Mezi firmami již proběhlo několik konstruktivních jednání. Velmi se těšíme na výsledky této spolupráce.

 

100%Rework - MGM COMPRO

Když jsme přijímali do klastru 100%Rework, nenapadlo nás, že se průsečík spolupráce ukáže tak rychle. 100%Rework se zabývá mimo jiné službami v oblasti kvality a procesním inženýrstvím. Na druhé straně MGM COPRO stála před bodem posunout dál vlastní výrobu strukturálním zavedením procesů. V toto chvíli jsou práce v plném proudu. Ukázkový příklad propojením firem v klastrové organizaci.

 

MGM COMPRO – INDEPENDENT CATAMARAN

Výměna zkušeností v praxi. Independent Catamaran završil svůj velký projekt IC 36 úspěchem ve formě výhry Regaty La Ruta de Sal. Jako každý správný vizionář má i IC již spoustu dalších nápadů pro které v tuto chvíli hledají možnosti financování. Zde MGM COMPRO podalo pomocnou ruku s výměnou zkušeností a sdílení dobré praxe v oblasti dotací. Další spolupráce se rozvíjí i mezi dalšími členy. O tom, co se skutečně povedlo se s Vámi rádi podělíme později.

Ing. Magdalena Vrabčeková, manažerka klastru, www.czech-marine-cluster.cz